BLOG YAZILARI

Geleceğin Gözde Mesleği: İstiridye Mantarı Üretimi

Her geçen gün marketlerde ve soframızda görmeye başladığımız İstiridye Mantarı (Pleurotus Ostreatus) aynı zamanda kavak, kayın, selvi ve karakulak mantarları olarak da bilinir. Doğal ortamında yetişen ve yenilebilen mantar türlerinden biri olan İstiridye Mantarı, gerek lezzeti gerekse fiyatı noktasında insanların sık sık sofrasına koydukları her geçen gün popülerliğini artırarak devam etmektedir.

İstiridye Mantarı soframıza koyduğumuz bir lezzet olmanın yanı sıra sektörel olarak da dikkat çeken bir alandır. Her gün daha da popüler olan mantarın üremi bugünlerde girişimcilerin dikkatini üzerine çekmiş ve küçük alanlarda ve kolay yetişmesinden dolayı rağbet edilmeye başlanmıştır.

Her şeyden önce gerekli ortam sonradan oluşabileceğinden her yerde rahatlıkla üretilebilen bir mantar çeşididir. Bu bağlamda elde edilecek mantar çadırı ile kısa sürede harcanan masrafları karşılayarak gelir elde etmeye başlayacaksınız. Belli mi olur belki de bir mantar üretim çiftliğine sahip olursunuz.

 

İhtiyacım Olan Şey Nedir?

Birazcık zaman ve uygun ekipmanlar ile çok kolaylıkla sahip olunabilen mantar çadırı ile kolaylıkla bu sektöre atılabilir ve girişimciliğiniz ile daha çok gelir elde edebilirsiniz.

 

Peki, Mantar Çadırı Kurumu Kolay mı?

Her işte olduğu gibi bilgi birikim ve uzmanlık bu işin en önemli etkeni. Eğer mantar çadırı kurma konusunda tecrübeye sahip değilseniz bu konuda çok zorlanacağınız kesin bir gerçektir. Fakat bu konuda uzman olan “Ekin Çadır” www.ekincadir.com ile çok kolay bir şekilde bir mantar çadırı sahibi olabilir ve işin uzmanı Ekin Çadır sizin adınıza her ayrıntıyı düşünüp gerçekleştirirken size sadece arkanıza yaslanıp yeni işinizden elde edeceğiniz gelirleri düşünmek kalıyor.

 

Peki, Kazancım Tahminen Ne Olacak?

Uygun ortam ve şartlarda 100 metrekare mantar çadırı ile ortalama 8 Ton ürün elde edebilirsiniz. Bu da size harcadığınız masrafı 2-3 ayda geri kazanma olanağı sağlayacaktır. Bu yönüyle bakıldığında karlı bir kazanç olacağı muhakkaktır.

 

Risk Faktörleri Nedir?

           Mantar çadırı eğer uygun ortamda ve kalitede olursa riskiniz neredeyse sıfır denilebilir. Kaliteli ve uygun malzeme kullanıldığında riski bulunmayan bu sektörde en önemli faktör uygun ortamdır. Bunu Ekin Çadır www.ekincadir.com sizin için hazırladığından endişe etmenize gerek kalmaz.

 

Mantar Çadırına Nasıl Sahip Olurum?

 

Bu konuda işinde uzman olan “Ekin Çadır” www.ekincadir.com ile iletişime geçerek sizin için en ideal mantar çadırına kavuşabilirsiniz.

10 Ocak 2017 1662 okunma , , ,
adminekin

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR

Bolu Hayvan Çadırı

Karadeniz Bölge ine bağlı olan ve hem İ tanbul hem de Ankara'ya yakınlığı ile büyük bir öneme ahip Bolu şehri adına, şimdi yepyeni bir iş koluna atılabilir iniz Özellikle İ tanbul...

Antalya Hayvan Çadırı

Tarım ve hayvancılık konu unda ülke kaynaklarımızın daha verimli kullanılabilme i ve üreticilerin teşvik edilme i amacıyla yen iş kollarına ilgi artmaktadır Bu iş kollarının...

2017 İş Girişimleri

2017 Yılı Girişimler İ tediğimiz önemli şeylerden bir tane idir para ve bunun için değişik fikirler üretilir bakış açıları geliştirilir Bazıları bunu daha kolay yoldan...

Kendi İşinizin Patronu Olun

&nb p; Kim i temez ki kendi işinin patronu olmayı Belki de hepimizin hayalidir kendi işimizin başına geçip hem daha çok kazanmak hem de hayallerimize kavuşmak Eğer iz de böyle...